İş Elbiseleri Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İş Elbiselerinin 2 amacı vardır:

1) Kurumsal kimliğinize katkıda bulunur.

2) Çalışanınıza rahat, kullanışlı ve verimli bir çalışma ortamı sağlar.

Kurumsal giyiminizi seçerken bu iki unsuru mutlaka göz önünde bulundurun. Çalışanlarınızın kıyafetini seçerken estetikle elemanınızın çalışma ortamındaki gereksinimlerini birlikte değerlendirin.

Bütçenizi Oluşturun
İş Elbisesi alımınızda bütçenizi yıllık bazda oluşturmalısınız. Ürünlerin fiyatları kalitelerine göre çok farklılık göstermektedir. Kaliteli bir ürünün 6 ay boyunca kullanılabileceği yerde kalitesiz bir üründen yılda 3 kez satın almanız gerekebilir. Bu noktada tabi ki personelinizin alışkanlıklarını ve çalışma ortamınızın koşullarını inceleyin.

Tedarikçi Seçimi
En önemli nokta tedarikçinizi seçmektir. Her faktörü en ince ayrıntısına kadar değerlendirin. Bazı durumlarda daha ucuz teklifi veren firmayı tercih etmek size daha pahalıya malolabilir. Ucuz iş elbisesinin her zaman en iyi tercih olmadığını bilmenizde fayda var. Ucuz teklifi sunan bir firmadan alacağınız hizmetin de daha kalitesiz olacağı kesindir.

İŞ ELBİSESİ NEDİR?

İş Elbiseleri , çalışma esnasında korunma amacına cevap verecek şekilde hazırlanan, kesim ve işçilik tekniği açısından belli meslek gruplarına has gereksinimlerine uygun şekilde hazırlanan giysilerdir.
Günümüzde iş giysileri sadece kirden koruyan ve çoğu zaman sevilmeyen bir giysi olmaktan çıkmıştır. Bugün iş elbiseleri yalnızca pratik ve fonksiyonel kriterlere göre değerlendirilmemektedir. Moda unsurları, giyimle ilgili hijyenik ve fizyolojik bilgilerle birleşerek içerik ve konstrüksiyonda önemli bir rol oynamaktadır. İş önlükleri, en geniş kullanım alanına sahip iş giysisidir.
İş giysilerinin üretiminde kullanılacak ana ve yardımcı malzemeler seçilirken aşağıda belirtilen özelliklerin göz önünde bulundurulması gerekir.• Giyen kişinin hareketlerini kısıtlamamalıdır.
• Hijyenik karakterli olmalıdır.
• İş giysilerinin dikişleri zorlamalara karşı dayanıklı ve esnek olmalıdır.
• Sık yıkamaya dayanıklı olmalıdır.

İş giysilerinde gabardin, jean gibi kalın, alpaka, terrycotton gibidayanıklı kumaşlar tercih edilir.

Kumaş cinsi
giysinin kulanıldığı mevsime uygun kalınlıkta olmalıdır. İş elbisesi satın alırken çalışanın alışkanlıkları ve çalışma ortamı göz önünde bulundurulmalıdır.İş elbisesi için kumaş seçiminde şu sorulara cevap aranır:

• Ortam sıcaklığı nasıl?
• Hangi mevsimde kullanılacak?
• Çok fazla kirlenen bir ortam mı?
• Çalışanlarla müşteriler yüz yüze geliyor mu?
• Ne sıklıkta yıkanıyor?

Kadın iş önlüklerinde genellikle alpaka cinsi kumaş tercih edilir.

Beden-Ölçüm

UNISEX BEDENLER

0

1

2

3

4

XS

S

M

L

XL

36
38

38
40

40
42

42
44

44
46BAYAN BEDENLER

XXS

XS

S

M

L

34
36

36
38

38
40

40
42

42
44ERKEK BEDENLER

1/S

2/M

3/L

4/XL

5/XXL

38
40

40
42

42
44

44
46

48
50

Copyright © 2015 JOBTEX Design by Medyamim

Claim bonus atbet365 united kingdom - bbetting.co.uk